Getir Yemek Nedir? Getir Yemek Restoran Başvurusu 10AĞU
Getir Yemek Nedir? Getir Yemek Restoran Başvurusu

Getir Yemek Nedir? Getir Yemek Restoran Başvurusu

Getir yemek nedir ve Getir yemek sipariş sistemine restoranların nasıl kayıt yapabilecekleri, hakkındaki bilgiler sıklıkla sorulmaktadır. Pandemi tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapalı olması, insanları paket servis kullanımına yöneltmiştir. Kullanıcı ve işletme açısından Getir yemek uygulamasının Yemeksepeti’ne kıyasla avantajları nelerdir ve işletme başvurusu için gerekli tüm detayları bu yazıda okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yemeksepeti’ne  Üye İş yeri Başvurusu Nasıl Yapılır?

1-Getir Yemek Nedir?

Getir yemek nedir kısaca anlatmak gerekirse, evinize yemek getirme hizmeti sağlayan restoran ve müşteriyi buluşturan bir sipariş uygulamasıdır. Getir, 10 dk içinde market sipariş hizmetini getirme sloganıyla kendini tanıtmıştır. 2 yılı aşkın süredir Getir yemek, Türkiye’nin tamamında hizmet vermektedir. Getir su, Getir büyük, Getir çarşı ve Getir yemek hizmetlerinin tamamı Getir çevrimiçi market uygulamasının alt kuruluşlarıdır.

Getir yemek kullanıcılarına harita hizmeti sunmaktadır. Sipariş ettiğiniz ürünün teslimat adresine ulaşımını, harita üzerinden adım adım takip edebilirsiniz. Ödeme işlemi kapıda ödeme veya dijital olarak yapılmaktadır. Kapıda ödeme koşulu, ‘’Restoran Getirsin’’ seçildiğinde mümkündür. Ayrıca kredi kartınızı bir defaya mahsus banka kartı veya İstanbul kartınıza tanımlatırsanız, diğer işlemlerde kart detayına gerek kalmadan ödeme yapabilirsiniz.

2-Getir Yemek Restoran Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir Yemek Restoran Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir yemek nedir ve Getir yemek Restoran başvurusu için gerekli işlemler şu şekildedir. Getir Restoran başvurusu sayfasından işletmenizin bilgilerini girerek ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Başvuru değerlendirmesi yapıldıktan sonra Getir yetkilileri, iletişim bilgilerinizden size ulaşarak gerekli evrak ve koşulları konuşmak ve sözleşme imzalamak için işletmenizi ziyaret edeceklerdir.

Getir yemek sipariş kontrol işlemi internet üzerinden yapılır. Bu sebeple Getir yemek restoran başvuru kaydı öncesi, işletmenizde internet, bilgisayar ve yazıcı bulunuyor olması gerekir. Paket servis hizmeti olmayan firmalar da başvuru yapabilir. Bu durumda Getir motor kurye hizmetini kullanabilirsiniz. Paket servis hizmeti sağlamak için, ayrıca gider masrafı yapmamış olursunuz.

3-Getir Yemek Nerelerde Hizmet Veriyor?

Getir yemek nedir

Getir yemek nedir ve nerelerde hangi illerde hizmet verdiği, merak edilen bir diğer sorudur. Getir yemek Türkiye’nin 4 bir yanına 81 ilde hizmet sağlamaktadır. Getir Franchise sistemi ile bayilik veren bir firmadır.  Bayilikleri Türkiye’nin her bir ilinde mevcuttur. 2015 yılında başlayan Getir motor kurye hizmeti, 2019 itibariyle Getir Yermek olarak daha çok alanda ve kişiye hizmet vermektedir.

 

4-Getir Yemek Üyeliği Ücretli Mi?

Getir yemek üyeliği ücretsizdir. İşletmenizin ticari, tabelası olan firma olması gerekmektedir. Restoran kaydı tamamlanan işletmelerde, Getir yemek üzerinden yapılan siparişlerden komisyon ücreti kesintisi yapılmaktadır. Getir yemek paket servis hizmeti olmayan işletmeler için paket servis seçeneği sunmaktadır. Paket servis uygulaması ile sipariş sistemine başlaması, Getir yemek uygulamasını Yemeksepeti’ne güçlü bir rakip yapmıştır.

 

5-Getir Yemek Komisyonu Ne Kadar?

Getir yemek nedir

Getir yemek nedir ve komisyon ücreti ne kadardır sorusunun cevabı, Getir hizmetinin avantajını ortaya çıkarır. Getir sipariş gönderme işlemi öncesi işletmeye iki seçenek sunar. ‘’Restoran Getirsin ‘’seçildiği takdirde, işletmenin kendi paket servisi teslim yapar ve % 10luk bir komisyon ödenir. ‘’Getir Getirsin’’ seçerseniz, paket servis sistemini Getir bayiliği sunar ve % 33 komisyon oranı ödenir.

Yemeksepeti sipariş uygulamasında ise %15 komisyon kesinti uygulanmaktadır. Ayrıca restoranın kendi paket servisi hizmetini sağlıyor olması gerekir. Getir yemek sipariş uygulamasında işletmeden alınan komisyon bedeli daha az ve ayrıca paket servisi olmayan restoranlara da hitap etmektedir. Motorlu kurye için gerekli motor, çalışan maaşı, sigorta ve yakıt masrafları gibi giderler hesaplandığında küçük ve yeni işletmeler için çok daha avantajlıdır.

Getir yemek nedir ve Getir yemek sipariş sistemine restoranların nasıl kayıt yapabilecekleri, hakkındaki bilgiler sıklıkla sorulmaktadır. Pandemi tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapalı olması, insanları paket servis kullanımına yöneltmiştir. Kullanıcı ve işletme açısından Getir yemek uygulamasının Yemeksepeti’ne kıyasla avantajları nelerdir ve işletme başvurusu için gerekli tüm detayları bu yazıda okuyabilirsiniz.

SambaPOS Teknik Servis

SambaPOS ürün ve hizmetleri alabilir ve Teknik destek paketlerimizden yararlanabilirsiniz.